کوثر - کوثر - نجف ... کوثر به گوشم

هیچ‌کس را جز یاران حسین راهی به‌سوی حقیقت نیست..."شهید سیدمرتضی‌آوینی"

روضۀ به‌روز
نویسنده : کوثر به گوشم - ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٩
 

بسم رب الشهدا

این متن را ابتدا برای "ازدواج نوشت" نوشتم، پس با اجازۀ آنجا، اینجاهم میگذارم:

 وزنِ "مَن‌مَن"کردن‌هایش درخانه، زیاد شده‌بود..

.

یک‌بار که دست‌اش را زیر شیرآب گرفت، مشت‌اش که پراز آب شد، چشم‌اش که خیره ماند به آب، ناخودآگاه به‌یاد روضه‌ای افتاد، بغض کرد و زیرلب گفت: السلام‌علیک‌یاابوالفضل‌العباس..

انگار خودش را کنار فرات می‌دید که دارد قلپ قلپ آب می‌خورد!

.

خجل شد از این‌همه "مَن"..

________________________________________

پ.ن:

1- گاهی "من"‌هایمان بیشتر از خودمان نیاز به مقتل‌خوانی و روضه دارند.. آن‌هم روضه‌های به‌روز!

2- از اول محرم تا امروزصبح، هنوز امام حسین شهید نشده! از اول محرم تا امروز هنوز رقیه بابا دارد.. نباشد که این ده‌روز را سیاه به تن کرده‌باشیم، روضه رفته باشیم، اشک ریخته باشیم، از فردا مشکی‌هایمان را از تن به‌در کنیم و یادمان برود که رقیه تازه از امشب بی‌بابا می‌شود، گاهی فکر می‌کنم چرا آن‌قدر که به دهۀ اول محرم بها می‌دهیم به دهۀ دوم و سوم بها نمی‌دهیم.. آخر رقیه تازه از بعداز دهۀ اول بی‌بابا می‌شود، غربت زینب تازه از بعداز دهۀ اول آغاز می‌شود.. قصۀ الشام الشام گفتن زین‌العابدین تازه از بعداز دهۀ اول شروع می‌شود..

 3- امشب شب‌جمعه است و شام‌غریبان.. فرصتی برای توبه بهتر از این خواهد بود؟ امشب دل‌هایمان را پر از حسین کنیم.. پر از غربت زینب، پر از خون.. دیگر محال است جایی برای بدی بماند..

4- محرمِ هرسال، فصل‌های کتابِ ده‌فصلیِ "فتح‌خون" شهید آقامرتضی آوینی را سعی می‌کنم طوری تنظیم کنم که در هر روز از دهه، یک فصل‌اش را بخوانم جوری‌که کتاب را با فصل دهم‌اش(آخرین فصل) در روزعاشورا تمام کنم.. دیشب هیئت یکی از بچه‌ها کتاب را دست‌م دید گفت" اینو میدی به من؟" کتاب تقریبا زوارش در این سال‌ها تاحدودی در رفته بود ولی مثل قالی کرمان که هرچه "پا می‌خورد" بر قیمت‌اش افزوده می‌شود، این کتاب هم از بس "دل خورده‌بود" هرسال بر جذابیت‌اش اضافه می‌شد، کتاب را دادم. امروز عاشوراست و بیشتر از قبلا دلتنگ فصل دهم‌ی هستم که امسال از آن محروم مانده‌ام... این مطلب را به غیراز عرض ریا(!) به این نیت گفتم که اگر کسی این کتاب را دارد معطل نکند و امروز جرعه‌جرعه از آن بنوشد خصوصا حالا که ظاهرا کتب شهید آوینی کم‌یاب شده و دیگر تجدیدچاپ نمی‌شود..

5- این روزها بیشتر از همیشه دل‌م عطر لاله عباسی گرفته است.. بر دلم ترسم بماند آرزوی کربلا..