اگر از دوره "ودیعه الهی" چیزی نمیدانید حتما این مطلب را بخوانید:

 بسم رب الشهدا

سلام و عرض ادب و احترام خدمت رفقای حقیقی و مجازی...

خصوصا همسفرانِ بلاگ‌تا‌پلاکی اول از همه عذرخواهی می‌کنم از دوستانی‌که با miss call یا کامنت، یادی از ما می‌کردند ولی متاسفانه به خاطر مشغله‌های زیادی که خودم را گرفتارشان کردم و سفرهای جهادی توفیق نبود آن‌گونه که شایسته است پاسخگوی محبتشان باشم، به‌روز کردنِ اینجا که دیگر طلبم... اما همین‌که هر ازگاهی در گلزارشهدای بهشت‌زهرا یا برنامه‌های دانشگاه‌تهران یا مناسباتی مثل اعتکاف، رویِ ماهشان را حتی از دور رویت میکردیم بسی قوت قلب بود برایمان... بگذریم. ازعمد این رنگی نوشتم تا فقط شما بخوانی!

در میان حرف‌های نگفتۀ بسیاری که در چرک نویس وبلاگم جمع شده فعلا اولویت را در نوشتن دربارۀ این طرح دیدم، فقط حیف که مشغله‌هایِ بسیارِ این‌مدتم نگذاشت زودتر درباره‌اش بنویسم و این مطالب را در زمانی می‌نویسم که تنها یک روز از مهلت ثبت‌نامش باقیمانده، البته با شناختی که از دل‌رحمیِ مسئولین دارم، احتمال تمدید زیاد است... فوقش هم اگر تمدید نشد یا این مطلب را دارید چند روز بعد می‌خوانید و خیلی مشتاق بودید که حتما در این طرح شرکت کنید، همین‌جا تمایلتان را در قالب یک کامنت ابراز بفرمائید انشاالله مسئله ثبت‌نامتان حله! همان داستان بند پ و دیگر هیچ!

برویم سراغ اصل مطلب:

-         اگر خودتان را خیلی اهل مطالعه می‌دانید

-         اگر خودتان را خیلی خوش‌فکر و دارایِ دیدگاهی نقادانه می‌پندارید

-         و اگر تصور میکنید که خیلی بچه‌حزب‌اللهی هستید

پس حتما  ادامه مطلب را بخوانید و در این طرح شرکت کنید! چون:

      -     تازه متوجه می‌شوید که معنایِ مطالعۀ دقیق یعنی چه!

-     تازه آن‌وقت متوجه میشوید بچه‌های خوش‌فکرتر ازشما هم در این دنیا خلق  شده‌اند که این طرح را طراحی کرده‌اند!

-     تازه آن‌وقت متوجه می‌شوید هنوز تا حزب‌اللهی بودن، فاصله‌ای دارید که باید هرچه زودتر با "ولایتِ حق" پُرَش کنید وگرنه با "ولایتِ باطل" پر می‌شود!

-     و تازه آن‌وقت متوجه می‌شوید آن‌قدرها هم که فکر می‌کردید بچه حزب‌اللهی نبودید!

بهتان که برنخورد؟ برای این‌که به دل نگیرید برای نمونه کافیست چند دقیقه‌ای را صرف تامل در سوالات آزمون‌ورودی طرح ودیعه‌الهی کنید و نظاره بفرمایید با این‌که آزمونش به‌صورت open book برگزار می‌شود و در کنار هرسوال آمده که جوابش را ازکدام قسمتِ منبعِ موردنظر می‌توانید پیدا کنید آخرش بنشینید و با یک حساب سرانگشتی ببینید پاسخ به این سوالات چقدر برایتان از نظر فسفر و زمان، آب خورده‌است

بگذارید از خودم مایه بگذارم... بنده شخصا هم قبل و هم بعداز تاکید حضرت‌آقا به جوانان در 15خرداد نسبت به اهمیت مطالعه وصیت‌نامۀ حضرت‌امام، کتاب رستاخیزِشگفت‌انگیز نوشتۀ امام‌خامنه‌ای(دکترین جمهوری‌اسلامی‌ایران) وهمچنین وصیت‌نامۀ حضرت‌امام را بارها خوانده‌بودم و فکر می‌کردم دقیق هم خوانده‌ام ولی خدایی‌اش را بخواهید وقتی برای پاسخ به سوالات آزمون‌ورودی مجبورشدم در میانِ صفحاتِ pdf این دومنبع، کلمات حضرت‌امام و حضرت‌آقا را در ذهنم بالاو پایین‌کنم تا معنای عمیقش را جوری درک کنم که بتوانم برای دیگران هم بیان کنم، تازه فهمیدم، فاصلۀ "معنای حقیقیِ مطالعه" و "بچه‌حزب‌اللهی بودن" و "خوش‌فکری" با همین منی که خودم را خیلی اهل مطالعه می‌دانستم، به اندازه عمق یکی از دره‌هایی است که اخیرا در اردوجهادی دیدم و به تعبیر خودمانی: خلاصه رویمان کم شد! والبته مطلعید که کم شدنِ "رو" برای جلوگیری از ابتلا به عجب یا غرور خیلی مفید است. و تا بنده‌ای در مقابل خدا رویَ‌ش کم نشود، عَبد نمی‌شود. این جملات آخر را به‌پای عبدشدنِ نویسنده ننویسید! چون فقط مگر به دعای خوبانی چون شما این نگارنده هم "عبد" شود...

حتما مطلعید که طراحان این طرح، همان مسئولین برگزاری دوره‌های "رهایی ‌از ولایت‌طاغوت" "مظلوم‌مقتدر" و "انسان ‌خدا حکومت" می‌باشند که انصافا همۀ بخش‌های هر سه‌طرح به گفتۀ خودم! و رفقای حقیقی و مجازی‌ام، کارهای بسیار بسیار مفید و کاربردی‌ای ‌بوده‌اند (البته غیراز بخشِ کنتاک‌های مربوط به کارهای اجرایی که آن‌هم در هرکار فرهنگی‌ای انگار ذاتا وجود دارد.) انشاالله که مسئولین این طرح تا آخَرَش همین‌طور خوش‌فکر باقی‌بمانند! لینک توضیحاتِ طرح، در دست‌چپِ همین‌صفحه، زیرِ کادرِ زیارت‌عاشورا گذاشته شده‌است.

راستی دوستان شهرستانی از آنجایی‌که مسئولینِ خوش‌فکر این طرح، دوره را به صورت غیرحضوری طراحی کردند، اهل هر نقطه‌ای از ایران بزرگِ اسلامی که هستید می‌توانید در این دوره مطالعاتی- پژوهشی شرکت کنید و اصلا خاطرتان را برای منابعِ مطالعاتی مکدر نفرمائید چراکه همه‌اش برایتان پست می‌شود. دوستانِ عزیز قمی هم لطفا دیگر خاطره تلخِ برگزار نشدنِ دورۀ قبل به صورت ویدئو کنفرانس را فراموش کنید و به افق‌های جدید چشم بدوزید! ضمن اینکه شخصا معتقدم با توجه به دانشجویان مستعدِ آن خطه، ظرفیت برگزار شدن همان دوره‌ها به صورت اختصاصی در خود استان‌قم موجود می‌باشد فقط به شرطی که نیروهای "خوش‌فکر" کمی هم "خوش‌عمل"باشند و تمایلشان را برای همکاری به ما ابراز بدارند... البته این حرف‌ها چیزی از شرمندگی‌ و عذرخواهی‌ما بابت بعدم برگزاری طرح قبلی، کم نمی‌کند... ببخشیدمان.

اینم چندتا لینک از این خبر:

رجا نیوز: دوره مطالعات پژوهشی آسیب شناسی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

ایکنا: دوره آموزشی "ودیعه الهی" برگزار می شود.

تریبون آزاد: دوره مطالعات پژوهشی آسیب شناسی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

نقد نیوز: کارگاه افتتاحیه دوره مطالعاتی پژوهشی «ودیعه الهی» برگزار می گردد

عدالتخواهی: «ودیعه الهی» / دوره مطالعاتی ـ پژوهشی‌ آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی

/ 14 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Be Rain & Coused

سلام خوبین؟ ممنون از حضور گرم و صمیمیتون! بازم به وبلاگ خودتون سر بزنید!![گل]

پیام فضلی

سلام و خداقوّت- منبع تصاویر و نوشته در انتهای مطالب ذکر میشود. راستی طرح " دوره ودیعه الهی" طرحی بجا و با خروجی مناسب است. باز هم خداقوت.

امانی

سلام بسیار عالی بود موفق باشید

مردان ناب

با سلام خدمت شما وبلاگ بسيار عالي و زيبايي داريد،با اجازه شما رو لينک کردم خوشحال ميشم به من هم سر بزنيد التماس دعا

مُخ تَش

بنده يك پارچه تعلق خاطر هستم نسبت به شما [چشمک][گل][ماچ]

مُخ تَش

خاک بی سرم !! حالا هی مارو شرمنده کن :)) :× بر اثر یک گیج بازی متاسفانه گوشی ما ریست شده و من هیچ شماره رو سیو ندارم . بی زحمت یه اس ام اس بزن اسمتو بگو سیو کنمت :) دلم برات تنگ شده !‌خیلی !! بار اول تو دهلاویه سلاملک کردیم !:)) یادته ؟!

پیام فضلی

سلام و خداقوت- ممنون از لطف ارزشمندتون. ما هم اگه امشب رفتیم مسجد ِارک یا همون مسجد ِعرش، شما رو دعا میکنیم در لابه لای نجوای اللهم رب شهر رمضان...

کوثر به گوشم

بسم رب الشهدا قابل توجه افسرانِ جوانِ جنگ نرم و ستاره های حضرت ماه: دومین دوره آسيب شناسي انقلاب اسلامي بر مبناي انديشه ها و ديدگاه هاي امام خميني و امام خامنه اي باعنوان طرح "ودیعۀ الهی" در دانشگاه تهران و همچنین به صورت مجازی برای سایر شهرها برگزار مي گردد. والبته به یمن حضور پربرکت حضرت ماه در شهر بانوی مهتاب، ثبت نام این طرح در شهرمقدس قم هم آغاز شد. . . برای ثبت نام در تهران و قم و به صورت مجازی در سایر شهرها هرچه سریع تر به آدرس سایت "کانون رهپویان غدیر دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران" مراجعه کنید: http://www.raheghadir.com/